
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Resistance | 135 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Status Flag |
| Type | Non-Inverting |
| Interface | On/Off |
| Output Current | 2 A |
| Output Type | N-Channel |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Power Dissipation | 41 W |
| Max Supply Voltage | |
| Power Dissipation | 41 W |
| Max Output Current | 9 A |
| Number of Channels | |
| Operating Supply Current | |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Current per Channel | 2 A |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| On Resistance (RON) | 135 mΩ |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
